Pod mikroskopem - nowoczesne metody leczenia w stomatologii - Dobry dentysta

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Bytom

Czy noszenie aparatu ortodontycznego jest uciążliwe?


Niemal każda forma leczenia jakiejś wady czy choroby może być powiązana z pewnymi niedogodnościami, dlatego leczenie wady zgryzu za pomocą aparatu ortodontycznego nie jest tutaj wyjąt

Pod mikroskopem - nowoczesne metody leczenia w stomatologii - Dobry dentysta Leczenie kanałowe pod mikroskopem Bytom
kiem. Jeśli więc ktoś rozważa taką formę leczenie stomatologicznego powinien być świadom pewnego dyskomfortu. Noszenie aparatu ortodontycznego nie jest zbyt bolesne, jedynie przez pierwszy tydzień można czuć niewygodę z tego powodu. W początkowym okresie zęby mogą boleć, zwłaszcza przy jedzeniu, jednak później to mija. Mycie zębów z nałożonym aparatem wymaga używania specjalnych szczoteczek. Często konieczne są również co miesięczne wizyty u stomatologa, w celu dopasowania łuku aparatu, żeby dobrze spełniał swoją funkcję.


Od czego niszczeje szkliwo?


Jest wiele czynników, które mają wpływ na zdrowie naszego organizmu, takie jak dieta, ruch, odpowiednia pielęgnacja i higiena. Tak samo rzecz ma się z zębami. W celu utrzymania naszego uzębienia w jak najlepszym stanie powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że pewnych czynności oraz produktów należy unikać. Jednym z czynników mających zły wpływ na szkliwo jest spożywanie słodzonych napoi gazowanych. Innym, nieco bardziej zaskakującym, jest mycie zębów po spożyciu kwaśnych produktów, dlatego że kwasy sprawiają, że szkliwo staje bardziej wrażliwe na uszkodzenia. Także węglowodany, a w szczególności słodycze, nie służą naszym zębom. Odpowiednia ilość śliny w jamie ustnej też jest kluczowa, jeśli chodzi o ochronę szkliwa, jej zbyt niski poziom nie jest korzystny dla naszych zębów.


Krótka definicja z Wikipedii. Zęby_człowieka Budowa histologicznaedytuj

Wyróżniamy cement pierwotny (inaczej cement włóknisty), nie zawierający komórek, pokrywający ząb pierwotnie, oraz cement wtórny (komórkowy), zawierający cementocyty i cementoblasty, pokrywający korzeń w późniejszym czasie oraz głównie w okolicy otworu wierzchołkowego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://dobry-dentysta.polenamiotowe.mazury.pl/